HISTORYK SZTUKI – PRAWNIK – NAUKOWIEC – EKSPERT – PRZEDSIĘBIORCA – WYDAWCA

Fabergé. Historia i arcydzieła

dr Adam Szymański

Oprawa twarda  |  ISBN 9788363447007  |  Opole 2014  |  ss. 256. 
Papier kreda  |  Ilustracje kolorowe |  Przypisy  |  Praca recenzowana

Fabergé. Historia i arcydzieła

“Fabergé. Historia i arcydzieła” to wyjątkowa książka i album o Piotrze Karolu Fabergé i jego sztuce. Jest to pierwsza dostępna w języku polskim książka o Fabergé. 
To wspaniale ilustrowany album prezentujący największe arcydzieła wykonane przez Fabergé. Na kartach książki zostało przedstawionych 101 wyjątkowych dzieł sztuki złotniczej wykonanych przez największych mistrzów złotników pracujących dla firmy Fabergé. Wśród nich znalazły się cesarskie prezenty wielkanocne zwane “jajkami Fabergé” oraz wiele wspaniałych dzieł ze srebra, platyny, złota, diamentów i klejnotów. 

“Fabergé. Historia i arcydzieła” to też z pasją przedstawiona historia firmy jubilersko-złotniczej Fabergé i jej twórcy Piotra Karola Fabergé. To historia kariery i sukcesu największego złotnika wszechczasów. 
Książka ta ma charakter naukowy. Zostały w niej przedstawione najnowsze badania, nieznane fakty i odkrycia. Autor albumu, dr Adam Szymański, to badacz złotnictwa rosyjskiego, historyk sztuki i nauczyciel akademicki. 

“Fabergé. Historia i arcydzieła” to wspaniały przewodnik po szuce Karola Fabergé. Książka, dzięki której możemy poznać bogaty dorobek, wspaniały kunszt, niepowtarzalność projektów i niezwykłość stylu tego złotnika. 

To też książka, dzięki której możemy poznać sposoby rozpoznawania dzieł Fabergé, na przykład poprzez odczytywanie cech złotniczych lub rozpoznawanie stylu. W książce zostały pokazane i szczegółowo opisane cechy złotnicze znajdujące się na wybranych dziełach Fabergé. Dzięki temu książka to też instrukcja, z którą każdy może rozpoznać lub odkryć arcydzieło Fabergé. Obecnie szacuje się, że ponad 30 tysięcy dzieł Fabergé nadal pozostaje nieodkryte. Wśród nich znajdują się wspaniałe srebrne naczynia dekorowane emalią i klejnotami, diamentowa biżuteria, drogocenne papierośnice, kunsztowne zegary gabinetowe, niezwykłe, realistyczne, pełne życia figurki zwierząt i jubilerskie bukiety kwiatów. Wśród zaginionych i do dziś nie odnalezionych dzieł znajduje się również kilka “jajek Fabergé”. 

kup książkę

Film prezentujący książkę